Biografie Lucy Hale

17. července 2014 v 13:17 | Mookie :) |  Biography (Lucy Hale)
Celé jméno: Karen Lucille 'Lucy' Hale
Místo narození: Memphis, Tennessee, USA
Datum narození: 14. Června 1989
Povolání: Herečka, zpěvačka
Lucy Hale je americká herečka a zpěvačka. Jako dítě vyhrála pěveckou soutěž American Juniors. Je známá hlavně díky své roli v seriálu americké televizní stanice ABC Family Pretty Little Liars (Prolhané krásky), dále pak díky roli v seriálech Bionic Woman a Privileged (Smetánka).

OSOBNÍ ŽIVOT
Lucy Hale, vlastním jménem Karen Lucille Hale, se narodila 14. června 1989 ve městě Memphis, Tennessee. Má dva sourozence, sestru Maggie a nevlastního bratra Wese. Lucy nechodila do školy, měla domácí výuku. Když měla osm let, začala chodit na hodiny zpěvu a později si přibrala i hodiny herectví. Lucy chodila s hercem Davidem Henriem, se kterým si také zahrála v seriálu Kouzelníci z Waverly, a později s Chrisem Zylkou, se kterým se rozešli v září roku 2012.
KARIÉRA
Po vítězství v soutěži American Juniors se Lucy objevila v hostujících rolích několika seriálů, například Drake & Josh, Ned's Declassified School Survival Guide, O.C., Kouzelníci z Waverly a Jak jsem poznal vaši matku.
Dále se objevila v seriálu Bionic Woman v roli Beccy Sommers, mladší sestry protagonistky Jaime Sommers (Michelle Ryan). Definitivně se proslavila rolí Effie ve filmu Sesterstvo putovních kalhot 2. Další rolí Rose Baker v seriálu Smetánka, spolu s Ashley Newbrough a Joannou Garcia, dále pak hrála roli Katie Parkerové ve filmu Dívčí války. V prosinci 2009 byla obsazena do role Arie Montgomery, což je jedna ze čtyř hlavních postav seriálu Prolhané krásky.
V roce 2010 vyhrála kategorii Televizní herečka cen Teen Choice Awards za roli Arie Montgomery. V lednu 2010 se objevila v seriálu CSI: Miami a v srpnu si zahrála roli Sherrie ve filmu Vřískot 4. V lednu 2012 byl odvysílán film Moderní popelka: Byla jednou jedna píseň s Hale v hlavní roli.
Lucy popisuje hudbu jako svou "první lásku". V roce 2011 nahrála soundtrack k filmu Moderní popelka: Byla jednou jedna píseň. V červnu 2012 bylo oficiálně oznámeno, že podepsala nahrávací kontrakt s Hollywood Records a v první polovině roku 2014 se očekává vydání jejího debutového alba s prvním singlem 'You Sound Good To Me'.
OCENĚNÍ
2010 | Teen Choice Awards » Choice Summer TV Star: Female (Pretty Little Liars) » VÝHRA
2011 | Young Hollywood Award » Cast To Watch (Pretty Little Liars) » VÝHRA
2011 | Teen Choice Awards » Choice Summer TV Star: Female (Pretty Little Liars) » VÝHRA
2012 | Teen Choice Awards » Actress: Drama (Pretty Little Liars) » VÝHRA

2013 | Gracie » Outstanding Performance by a Female Rising Star (Pretty Little Liars) » VÝHRA
2013 | Teen Choice Awards » Choice Summer TV Star: Female (Pretty Little Liars) » VÝHRA
2014 | People's Choice Awards » Favorite Cable TV Actress (Pretty Little Liars) » VÝHRA

Zdroj: http://prettylittleliars.blog.cz 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama