Biografie Troian Bellisario

17. července 2014 v 13:25 | Mookie :) |  Biography (Troian Bellisario)

Celé jméno: Troian Avery Bellisario
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Datum narození: 28.října 1985
Povolání: herečka
Troian Bellisario je americký herečka. Vystupuje jako Spencer Hastings v seriálu Pretty Little Liars (Prolhané krásky) stanice ABC Family.

OSOBNÍ ŽIVOT
Troian se narodila a vyrostla v Los Angeles. Její rodiče jsou producent Donald P. Bellisario a herečka, producentka a spisovatelka Deborah Pratt. Její otec produkoval například Magnum, P.I., Quantum Leap nebo NCIS. Má mladšího bratra, Nicka, tři nevlastní sestry a tři nevlastní bratry - jedním z nich je herec Sean Murray. Její otec je napůl Ital a napůl Srb. Její matka je afro-američanka a má anglické a francouzské předky.
Jako dítě byla blízkou kamarádkou Mary-Kate a Ashley Olsenových.
Troian chodila na Cambell Hallskou školu v severním Hollywoodu. Ve dvanáctém ročníku byla třídní premiantkou.
Je zasnoubená s hercehttp://admin.blog.cz/clanky/clanek/74839882/upravitm Patrickem J. Adamsem. Původně spolu hráli v divadle, později v Pretty Little Liars a v krátkém filmu The Come Up.
V lednu 2014 přiznala, že měly na střední škole osobní problémy, což způsobilo poruchu příjmu potravy a sebepoškozování. "Byla jsem nejmladší dcera, ta perfektní malá holčička. Moje škola byla velmi intenzivní a fajnová vysoká. Takže to bylo o touze potěšit otce a matku a být pro všechny perfektní."
Její a Patrickovo zasnoubení bylo potvrzeno 24.února 2014.
KARIÉRA
Poprvé se objevila ve filmu Last Rites v roce 1988, kdy jí byly teprve tři roky. Od roku 1990 do 2007 hostovala v pořadech jako Quantum Leap, Tequila and Bonetti a NCIS, televizních seriálech produkovaných jejím otcem. V NCIS hrála Sarah McGee, sestru speciálního agenta Timothyho McGee, ztvárněného jejím nevlastním bratrem Seanem Murray.
V roce 1998 si zahrála poboku Mary-Kate a Ashley Olsenových ve filmu Billboard Dad (Táta z billboardu). Počátkem 2006 se Troian začala objevovat v počtu nezávislých krátkých filmů, a to Unspoken, Archer House a Intersect. Vlistopadu 2009 byla vybrána jako Spencer Hastings do seriálu Pretty Little Liars založeném na sérii knih stejného názvu od Sary Shepard. V říjnu 2011 Troian oznámila, že píše a tvoří její vlastní film, který byl 16.listopadu 2011 úspěšně financován prostřednictvím Kickstarter. Natáčení skončilo v prosinci 2011 a film byl oficiálně dokončen v srpnu 2012.
V srpnu 2012 se také objevila s Jennifer Beals ve webových sériích WIGS, Lauren. V lednu 2013 potvrdila na Twitteru, že s Jennifer natáčí další díly Lauren. Webový seriál Lauren se vrátil 3.května 2013 a odvysílal dalších 12 epizod.
OCENĚNÍ
2010 Vision Fest Best Acting (Female Lead) Consent výhra
2010 FirstGlance Philadelphia Best Actress Consent výhra
2011 Young Hollywood Award Cast to Watch* Pretty Little Liars výhra
2011 Teen Choice Award Choice Summer TV Star: Female Pretty Little Liars -
2012 Teen Choice Award Choice Summer TV Star: Female Pretty Little Liars výhra
2013 IAWTV Award Best Female Performance (Drama) Lauren -
2013 New York Festivals Best Performance by an Actress Lauren výhra
2013 Streamy Award Best Female Performance (Drama) Lauren -
2013 Teen Choice Award Choice TV Actress: Drama

Zdroj: http://prettylittleliars.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama